ПРО НАС

Slash symbol.

Минуле / Майбутнє / Мистецтво — це платформа культури памʼяті, що реалізує комеморативні, дослідницькі та мистецькі проєкти, розробляє стратегії пам’ятання важливих подій в історії України та проводить публічні дискусії для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим

Про цінності

Минуле — не щось, чого давно не існує. Воно впливає на нас сьогодні, створює дзеркало, в якому ми бачимо себе та власне майбутнє. При цьому минуле не може змусити нас бути тими, ким ми не хочемо бути, бо запитання до нього ми ставимо самі, перевіряючи, чи варті довіри цінності, на яких ми будуємо свій світ. Дізнайтеся більше про цінності, на яких побудовано наш проєкт.

Що ми робимо

Культура пам’яті — про що це? Про те, що ми п’ятаємо, як ми п’ятаємо та навіщо. Це може здаватися дивним — ми ж просто пам’ятаємо і крапка. Але насправді через згадування минулого ми запитуємо себе, як побачити майбутнє. Запитуємо ми всі, та найбільш неочікувані та важливі питання формулюють митці. Саме художнє висловлювання інколи дає можливість зрозуміти, що, як та навіщо. Минуле / Майбутнє / Мистецтво запрошує придивитись до мистецьких практик, скерованих на образи минулого.

Ніхто не навчить нас «правильно пам’ятати». Долати минуле та формувати образ майбутнього — спільне завдання, робота над яким починається з розмови. Тому ми організовуємо публічні дискусії про значущі історичні події та їх віддзеркалення в мистецтві, разом із партнерами розробляємо меморіальні проєкти та стратегії пам’ятання важливих явищ в історії України, проводимо дослідницькі розвідки регіональних ідентичностей. У співпраці з професіоналами зі сфер Memory Studies, історії, філософії, мистецтвознавства, міжнародного права та інших ми створюємо перший спеціалізований глосарій роботи з пам’яттю. Спільно з художниками, які осмислюють минуле, реалізуємо виставкові проєкти.

Проєкт засновано у 2019 році громадською організацією «Культурні практики» у партнерстві з forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні.

Команда

КАТЕРИНА ІГОЛКІНА

керівниця комунікаційного відділу

ГНАТ ЗАБРОДСЬКИЙ

юрист, government relations

ЛАРА ЯКОВЕНКО

дизайнерка

Юлія Сай

менеджерка міжнародних проєктів

Ксенія Пальцун

менеджерка виставкових проєктів

Анастасія Пасєка

менеджерка Лабораторії практик меморіалізації

Таіна Федосеєва

контент- і SMM-менеджерка

Олена Павловська

бухгалтерка

АННА ШВЕДА

менеджерка з цифрового маркетингу

СВІТЛАНА ПРІЩЕНКО

проєктна менеджерка forumZFD