ПРО НАС
Минуле / Майбутнє / Мистецтво — це платформа культури памʼяті, що займається меморіалізацією російсько-української війни, створює мистецькі проєкти, присвячені пропрацюванню минулого, для української та іноземної аудиторій та адвокатує зміни у практиках пам’яті в Україні
Що ми робимо
Ми куруємо художні виставки в Україні та за кордоном, організовуємо мистецькі лабораторії та меморіальні конкурси, розробляємо освітні проєкти для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим. Ми ініціюємо публічні дискусії щодо колективної пам’яті та співпрацюємо з українськими державними і громадськими дієвцями в полі комеморації.
Ми також створюємо перший спеціалізований глосарій роботи з пам’яттю, проводимо дослідницькі розвідки в області перехідного правосуддя та трансформації регіональних ідентичностей в Україні.
Проєкт засновано у 2019 році громадською організацією «Культурні практики» у партнерстві з forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні. Дізнайтеся більше про наші цінності.
Команда
ОКСАНА ДОВГОПОЛОВА
Співзасновниця та кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, докторка філософських наук, професорка Київської школи економіки, членкиня Memory Studies Association
Живе в Одесі. Має досвід роботи у вищій школі та у сфері неформальної освіти. Брала участь у діалогових ініціативах (основний напрям — суспільне порозуміння в контексті колективної пам’яті). Серед дослідницьких інтересів — трансформації колективної пам’яті в Україні в період російсько-української війни, одеський міській міф. В 2018–2019 роках курувала експериментальний підрозділ Memory Lab у Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр». В 2019 році разом з Катериною Семенюк заснувала платформу культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.
КАТЕРИНА СЕМЕНЮК
Культурна менеджерка, кураторка, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, голова ГО «Культурні практики»
Живе в Києві. З 2010 року працює у сфері візуального мистецтва, у своїй практиці фокусується на художніх підходах до роботи з колективною пам’яттю. Була керівницею артцентру «Я Галерея» у Дніпрі (2010–2017). Менеджерка Національного павільйону України «Падаюча тінь “Мрії” на сади Джардіні» на 58-й Венеційській бієнале (2019). У межах роботи в Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр» (2018–2019) займалась міжнародними виставками та діяльністю експериментального підрозділ Memory Lab. У 2019 році разом з Оксаною Довгополовою заснувала платформу культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.
З 24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення рф в Україну, кураторки працюють в полі пошуку мови пам’яті російсько-української війни. У 2023 році Катерина Семенюк та Оксана Довгополова курували виставки «From 1914 till Ukraine» у Художньому музеї Штутґарта (Німеччина) та «Ground Shadows» у Музеї, меморіальному та дослідницькому центрі Голокосту та прав людини Kazerne Dossin (Бельгія). Учасниці виставки «What Cannot be Lost» в Українському павільйоні на 18-й Венеційській архітектурній бієнале (2023). Продюсували Національний павільйон України «From South to North» на першій Мальтійській бієнале (2024). У 2024 році стали співорганізаторками та кураторками Лабораторії практик меморіалізації — освітньо-дослідницького проєкту з пошуку мови пам’ятання російсько-української війни.
КАТЕРИНА ІГОЛКІНА
керівниця комунікаційного відділу
ГНАТ ЗАБРОДСЬКИЙ
юрист, government relations
ЛАРА ЯКОВЕНКО
дизайнерка
Юлія Сай
менеджерка міжнародних проєктів
Ксенія Пальцун
менеджерка виставкових проєктів
Анастасія Пасєка
менеджерка Лабораторії практик меморіалізації
Таіна Федосеєва
контент- і SMM-менеджерка
Олена Павловська
бухгалтерка
АННА ШВЕДА
менеджерка з цифрового маркетингу
СВІТЛАНА ПРІЩЕНКО
проєктна менеджерка forumZFD