«Земля повернення, земля турботи» — це лабораторія мистецьких досліджень про досвіди війни. У проєкті об’єднались куратори, митці та дослідники, аби в діалозі шукати способи осмислення війни та рефлексувати зміни у власному житті та навколишньому середовищі.

Протягом осені 2022 року 10 українських митців та мисткинь працювали над новими роботами, використовуючи візуальні образи, звук, текст. У межах лабораторії відбулисяся внутрішні воркшопи, дискусії серед учасників та кураторів, а широка аудиторія могла долучитися до лекцій та зустрічей з фахівцями, які досліджують вплив війни через мистецтво, екологію, інформаційні технології.

Створені протягом лабораторії мистецькі роботи та записи публічних подій можна побачити на онлайн-платформі landtoreturn.com.ua.

Дизайн та розробка платформи — Kultura Studio.

Публічна програма

5.09.22
Стрімінг-день
Презентація колективної звукової роботи митців

9.11.22
Земля-територія
Розмова з Борисом Філоненком


Учасники лабораторії

Пьотр Армяновський, Ася Баздирєва, Катерина Бучацька, Максим Іванов, Віктор Константінов, Андрій Рачинський і Даніїл Ревковський, Іван Скорина, Ксенія Щербакова, Ксенія Янус


Кураторки лабораторії

Наталка Ревко, Оксана Довгополова, Катерина Семенюк


Організатори лабораторії

Ініціатор проєкту — Музей сучасного мистецтва Одеси

Партнери проєкту — платформа культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, громадська організація «Слушні речі», мистецький кооператив SoundСamp, проєкт Acoustic Commons

Лабораторію мистецьких досліджень про досвіди війни «Земля повернення, земля турботи» підтримано Британською Радою в межах Сезону культури Велика Британія/Україна «Сценарії майбутнього»

ТЕКСТИ ДО ПРОЄКТУ

ВІЙНА ТА СПОКУСИ МЕТАФОР

Детальніше

ЗВУКОВІ ЛАНДШАФТИ ЗА ЧАСІВ ВІЙНИ. ГОЛОС НІМОТИ

Детальніше