«Земля повернення, земля турботи» — це лабораторія мистецьких досліджень про досвіди війни. У проєкті об’єднались куратори, митці та дослідники, аби в діалозі шукати способи осмислення війни та рефлексувати зміни у власному житті та навколишньому середовищі.

Протягом осені 2022 року 10 українських митців та мисткинь працюють над новими роботами, використовуючи візуальні образи, звук, текст. У межах лабораторії відбуваються внутрішні воркшопи, дискусії серед учасників та кураторів, а широка аудиторія може долучитися до лекцій та зустрічей з фахівцями, які досліджують вплив війни через мистецтво, екологію, інформаційні технології.

Частина учасників розробляють візуальні й текстові проєкти у дигітальному форматі. Інші об’єдналися для створення звукової роботи — у цьому їм допомогів онлайн-воркшоп з аудіострімінгу від британського мистецького кооперативу SoundСamp та міжнародного проєкту Acoustic Commons. Митці спробували зафіксувати зміни у звуковому ландшафті українських міст у реальному часі.

Створені протягом лабораторії мистецькі роботи та записи публічних подій можна буде побачити на онлайн-платформі, яку ми презентуємо до кінця року. Дизайн та розробка платформи — Kultura Studio.


Публічна програма

5.09.22
Стрімінг-день
Презентація колективної звукової роботи митців

9.11.22
Земля-територія
Розмова з Борисом Філоненком

7.12.22
Вертикальна окупація: бруд як зброя
Лекція Світлани Матвієнко

 

Учасники лабораторії

Пьотр Армяновський, Ася Баздирєва, Катерина Бучацька, Максим Іванов, Віктор Константінов, Андрій Рачинський і Даніїл Ревковський, Іван Скорина, Ксенія Щербакова, Ксенія Янус


Кураторки лабораторії

Наталка Ревко, Оксана Довгополова, Катерина Семенюк


Організатори лабораторії

Ініціатор проєкту — Музей сучасного мистецтва Одеси

Партнери проєкту — платформа культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, громадська організація «Слушні речі», мистецький кооператив Soundcamp, проєкт Acoustic Commons

Лабораторію мистецьких досліджень про досвіди війни «Земля повернення, земля турботи» підтримано Британською Радою в межах Сезону культури Велика Британія/Україна «Сценарії майбутнього»