З 2 лютого до 5 травня 2024 року платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Одеський національний художній музей презентують проєкт Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Степ Мікі Маусів», що поєднує архівування з альтернативною історією.

«Степ Мікі Маусів» — це художнє дослідження Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, засноване на факті, що саме на території України було знищено більше танків, ніж у будь-якій іншій країні світу. Митці зібрали архів світлин танків, підбитих на території України за останні сто років. У своєму художньому пошуку вони відштовхнулися від назви, яку німецькі військові часів Другої світової війни дали радянським БТ-7 та Т-34-76 зразка 1942 року — Мікі Мауси: відкриті люки машин нагадували їм вуха диснеївського персонажа. Фантасмагоричність цієї метафори віддзеркалена в альтернативно-історичній частині проєкту — серії малюнків, які, за легендою, буде знайдено в Харкові в 2153 році.

Виставка складається з двох частин:

  1. «Степ Мікі Маусів. Архіви» — архів фотографій танків на території України, починаючи з 1920-х років і до поточної російсько-української війни. Світлини доповнені химерними малюнками, що зображають танки як живих та навіть смішних істот. Частина проєкту раніше була представлена на виставці «From 1914 till Ukraine» в Художньому музеї Штутгарта і була придбана музеєм у колекцію. В ОНХМ можна буде побачити іншу частину «Архівів».
  2. «Степ Мікі Маусів. Шукачі» — фільм, знятий у 2022 році в Харківській області. Митці уособлюють шукачів металобрухту, джерелом металу для яких стають покинуті російські танки, а знищена військова техніка поступово стає частиною пейзажу.

«Степ Мікі Маусів» входить до ширшого, багаторічного проєкту Ревковського та Рачинського «Музей людської цивілізації», за легендою, створеного в майбутньому після загибелі людства.

Про митців

Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський (нар. 1993 і 1990 відповідно, Харків) — творчий дует митців, які працюють на перетині різних форматів художніх практик: інсталяції, реенектменту, відео, роботи з архівами, що складаються в дослідження колективного портрета індустріальних ландшафтів України. Андрій і Даніїл закінчили Харківську державну академію дизайну й мистецтв. З 2012 року займаються мистецькими дослідженнями колективної пам’яті. Номінанти премії PinchukArtCentre 2018, 2020 та 2022 років, у 2020-му — володарі премії глядацьких симпатій.

Організатори проєкту

Платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Одеський національний художній музей

Степ Мікі Маусів

Відкриття
2 лютого о 16:30
Вхід вільний

Дати виставки
02.02–05.05.2024

Адреса
Одеський національний художній музей
вул. Софіївська, 5а
Одеса

Години роботи
середа – неділя
11:00 – 17:00

Вартість вхідного квитка 100/50 ₴