З 2 лютого до 19 травня 2024 року платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Одеський національний художній музей презентують проєкт Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Степ Мікі Маусів», що поєднує архівування з альтернативною історією.

«Степ Мікі Маусів» — це художнє дослідження Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, засноване на факті, що саме на території України було знищено більше танків, ніж у будь-якій іншій країні світу. Митці зібрали архів світлин танків, підбитих на території України за останні сто років. У своєму художньому пошуку вони відштовхнулися від назви, яку німецькі військові часів Другої світової війни дали радянським БТ-7 та Т-34-76 зразка 1942 року — Мікі Мауси: відкриті люки машин нагадували їм вуха диснеївського персонажа. Фантасмагоричність цієї метафори віддзеркалена в альтернативно-історичній частині проєкту — серії малюнків, які, за легендою, буде знайдено в Харкові в 2153 році.

Виставка складається з двох частин:

  1. «Степ Мікі Маусів. Архіви» — архів фотографій танків на території України, починаючи з 1920-х років і до поточної російсько-української війни. Світлини доповнені химерними малюнками, що зображають танки як живих та навіть смішних істот. Частина проєкту раніше була представлена на виставці «From 1914 till Ukraine» в Художньому музеї Штутгарта і була придбана музеєм у колекцію. В ОНХМ можна буде побачити іншу частину «Архівів».
  2. «Степ Мікі Маусів. Шукачі» — фільм, знятий у 2022 році в Харківській області. Митці уособлюють шукачів металобрухту, джерелом металу для яких стають покинуті російські танки, а знищена військова техніка поступово стає частиною пейзажу.

«Степ Мікі Маусів» входить до ширшого, багаторічного проєкту Ревковського та Рачинського «Музей людської цивілізації», за легендою, створеного в майбутньому після загибелі людства.

Про митців

Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський (нар. 1993 і 1990 відповідно, Харків) — творчий дует митців, які працюють на перетині різних форматів художніх практик: інсталяції, реенектменту, відео, роботи з архівами, що складаються в дослідження колективного портрета індустріальних ландшафтів України. Андрій і Даніїл закінчили Харківську державну академію дизайну й мистецтв. З 2012 року займаються мистецькими дослідженнями колективної пам’яті. Номінанти премії PinchukArtCentre 2018, 2020 та 2022 років, у 2020-му — володарі премії глядацьких симпатій.

Організатори проєкту

Платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Одеський національний художній музей

Підтримка

Виставка «Степ Мікі Маусів» відбувається за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ), який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

Степ Мікі Маусів

Дати виставки
02.02–19.05.2024

Адреса
Одеський національний художній музей
вул. Софіївська, 5а
Одеса

Графік роботи
середа – неділя
11:00 – 17:00

Вартість вхідного квитка
100/50 ₴